Hidrolizat kvasca proizvodi se od kvasca melase ili pivskog kvasca i rafinira se modernim bioinženjerskim tehnologijama kao što su autoliza, enzimska hidroliza, odvajanje i koncentracija. Proizvod je bogat raznim nutrijentima kao što su proteini, aminokiseline, peptidi, polipeptidi i nukleotidi. supstance.
Model i karakteristike proizvoda

Aplikacija
Svinje, kokoši nesilice, brojleri, mesne patke, zečevi, vodene životinje, goveda i ovce preživači i druge uzgajane životinje.
Mehanizam djelovanja
1.Mano-oligosaharidi:
Promoviraju aktivnost T limfocita, promoviraju proizvodnju antitijela od strane B limfocita i pojačavaju fagocitozu fagocita;
Povećati proizvodnju lizozima i aktivnost komplementa kod životinja, i inducirati proizvodnju imunoloških supstanci kao što su interferon i interleukin;
Kao prebiotik, opskrbljuje hranjivim tvarima korisnu crijevnu floru životinja, potiče razmnožavanje korisnih bakterija i formira dominantnu floru;
Inhibiraju kolonizaciju štetnih bakterija u crijevima, adsorbiraju štetne bakterije i eliminiraju ih iz tijela te pročišćavaju crijevnu okolinu;
Kroz van der Waalsovu silu, ima jaku sposobnost adsorpcije za mikotoksine.
2.Beta glukan:
Veže se za posebne receptore na krvnim stanicama i makrofagima kako bi aktivirao imunološki odgovor tijela;
Inducira oslobađanje profenol oksidaze u granularnim krvnim limfocitima, koja se dalje katalizira u aktivnu fenol oksidazu, koja brzo oksidira fenol u kinone, a tijelo koristi visoku reaktivnost kinona da ubije patogene;
Može povećati broj grubog endoplazmatskog retikuluma u stanicama vodenih životinja i poboljšati sposobnost izlučivanja POD enzima;
Može efikasno smanjiti oštećenje jetre i značajno smanjiti aktivnost GPT i GOT u krvi vodenih životinja.
Efikasnost proizvoda
- Povećajte unos hrane, koristite je 10 dana i rast će biti vidljiv;
- Korištene tokom tova svinja, mogu se zaklati 15-20 dana unaprijed i njihova težina se može povećati za 8-12%;
- Zamijenite proteine plazme kako biste dobili veću biosigurnost na farmama svinja i brzinu rasta prasadi;
- Povećati unos hrane za krmače, poboljšati kvalitet mlijeka i proizvodnju mlijeka, te poboljšati zdravlje prasadi dojilja;
- Poboljšati iskorištavanje hranljivih sastojaka peradi, smanjiti omjer hrane i jaja i poboljšati kvalitet i boju ljuske jajeta;
- Korišteno kod pilića i pataka brojlera i stavljeno na klanje u istoj dobi, tjelesna masa je povećana za 8% u odnosu na slepu kontrolu. Istovremeno, omjer hrane i mesa je poboljšan za 3-5%;
- Zamjena uvezenog ribljeg brašna kako bi se postigle veće troškove i stopa preživljavanja životinja iz akvakulture.
Upotreba i doziranje (izračunato na osnovu krmne smjese, jedinica: kg/tona)
Miješati direktno u krmnu smjesu ili je dodati u prethodno miješanu krmnu smjesu istom brzinom kao i krmnu smjesu i ravnomjerno promiješati; što se duže koristi, to će korist biti značajnija;
|
životinjske vrste |
Mleko, prasad |
sow |
svinjetina svinja |
perad |
Vodeni proizvodi |
meso zeca |
preživari |
|
Preporučena doza |
10-30 |
5-10 |
5-10 |
2-5 |
3-10 |
5-10 |
20-100g/dan glava |
U vodenoj hrani, ako se koristi kao zamjena za riblje brašno, preporučuje se korištenje 1,2% Rongtai umjesto 1% uvoznog ribljeg brašna i korištenje brašna s visokim sadržajem glutena za nadoknadu nedostatka. U puzajućem materijalu, ako se prašak proteina plazme zamijeni, doza proteina plazme (APP) može biti unutar 3%, a može se potpuno zamijeniti.
Fizička i hemijska svojstva
|
Test ltem |
Indeks |
||||
|
Puder |
paste |
||||
|
Ⅰ |
Ⅱ |
Ⅲ |
Ⅳ |
||
|
Sirovi proteini (suha osnova) |
50.0 |
45.0 |
40.0 |
45.0 |
40.0 |
|
Nukleotidi (na suhoj osnovi) |
/ |
/ |
/ |
2.0 |
/ |
|
Azot aminokiselina (na suhoj bazi) |
2.0 |
2.0 |
2.0 |
2.0 |
2.0 |
|
Manan (suha osnova) |
5.0 |
5.0 |
5.0 |
5.0 |
5.0 |
|
Grubi pepeo |
10.0 |
10.0 |
10.0 |
10.0 |
10.0 |
|
Vlaga |
8.0 |
8.0 |
8.0 |
8.0 |
60.0 |
Indikatori higijene
|
Test ltem |
Indeks |
|
As,mg/kg Manje ili jednako |
1.0 |
|
Pb,mg/kg Manje ili jednako |
1.0 |
|
ukupan broj bakterija,CFU/g Manji ili jednak |
1.0X106 |
|
salmonela,/25g |
Negativno |
aminokiseline
|
Vrste aminokiselina |
Indeks |
|||||
|
Ⅰ型 |
Ⅱ/Ⅳ型 |
Ⅲ型 |
||||
|
slobodne aminokiseline,% |
Hidrolizovane aminokiseline,% |
slobodne aminokiseline,% |
Hidrolizovane aminokiseline,% |
slobodne aminokiseline,% |
Hidrolizovane aminokiseline,% |
|
|
asparaginska kiselina (Asp)(%) |
1.14 |
5.30 |
0.86 |
4.51 |
0.57 |
4.24 |
|
Glutaminska kiselina |
5.03 |
9.08 |
3.77 |
7.72 |
2.52 |
7.26 |
|
Serine(Ser)(%) |
0.84 |
2.24 |
0.63 |
1.90 |
0.42 |
1.79 |
|
Histidin (His) (%) |
0.20 |
0.60 |
0.15 |
0.51 |
0.10 |
0.48 |
|
glicin(Gly)(%) |
0.46 |
1.96 |
0.35 |
1.67 |
0.23 |
1.57 |
|
treonin(Thr)(%) |
0.93 |
2.84 |
0.70 |
2.41 |
0.47 |
2.27 |
|
arginin(Arg)(%) |
0.80 |
2.33 |
0.60 |
1.98 |
0.40 |
1.86 |
|
alanin(Ala)(%) |
1.90 |
3.22 |
1.43 |
2.74 |
0.95 |
2.58 |
|
tirozin(Tyr)(%) |
0.99 |
1.65 |
0.74 |
1.40 |
0.50 |
1.32 |
|
valin(Val)(%) |
1.13 |
2.71 |
0.85 |
2.30 |
0.57 |
2.17 |
|
metionin(Met)(%) |
0.38 |
0.80 |
0.29 |
0.68 |
0.19 |
0.64 |
|
fenilalanin(Phe)(%) |
0.97 |
2.21 |
0.73 |
1.88 |
0.49 |
1.77 |
|
izoleucin(lle)(%) |
0.98 |
2.27 |
0.74 |
1.93 |
0.49 |
1.82 |
|
leucin (leu)(%) |
1.62 |
3.32 |
1.22 |
2.82 |
0.81 |
2.66 |
|
lizin(Lys)(%) |
0.72 |
2.33 |
0.54 |
1.98 |
0.36 |
1.86 |
|
prolin(Pro)(%) |
1.21 |
3.94 |
0.91 |
3.35 |
0.61 |
3.15 |
|
(Ukupno)(%) |
19.30 |
46.80 |
14.48 |
39.78 |
9.65 |
37.44 |
Ps: Gore navedeni indikatori su samo za referencu, a specifični podaci podliježu stvarnim rezultatima ispitivanja svake serije.
Pakovanje i skladištenje
- Specifikacije pakovanja: 25kg/vreći
- Vanjsko pakovanje: bijela polipropilenska bačva ili kompozitna vrećica od kraft papira
- Unutrašnje pakovanje: PE unutrašnja vrećica
- Uslovi skladištenja: Čuvati na provetrenom, suvom i hladnom mestu. Ne skladištiti pomešano sa otrovnim i štetnim materijama.
- Rok trajanja: 12 mjeseci
Popularni tagovi: hidrolizat kvasca, Kina dobavljač hidrolizata kvasca, tvornica, Sastojak hrane za svinjske farmeNeaktivni prah kvascaSastojak hrane za projekte održivosti konja










